logo Kupuj Bez Ryzyka

Artykuły

Odcinek nr 10: Bezpieczne zasady
24.12.2011
Wybór bezpiecznego produktu może sprawiać pewne trudności. Warto kierować się określonymi zasadami, tak by zwiększyć bezpieczeństwo nie tylko swoje ale i innych osób, które z naszego zakupu będą korzystały.
Odcinek nr 9: Czy fajerwerki mogą być bezpieczne?
14.12.2011
Fajerwerki, chociaż ze swej natury są produktami niebezpiecznymi, wyprodukowane i sprzedawane w odpowiedni sposób, jak również rozsądnie użytkowane, mogą nie stwarzać zagrożenia.
Odcinek nr 7: Bezpieczne zabawki
04.12.2011
Dziecko to konsument szczególny - jego wybory muszą być kontrolowane przez opiekunów. Właśnie rusza nowa kampania, która ma podnieść świadomość na temat bezpieczeństwa zabawek u unijnych konsumentów.
Odcinek nr 6 : Ochrona przede wszystkim
26.11.2011
Środki ochrony indywidualnej to przedmioty traktowane szczególnie przez prawo unijne, a konsekwencji – także przez prawo polskie.
 
Odcinek nr 4: Trzeba coś z tym zrobić!
07.11.2011
Produkt zarejestrowany jako niebezpieczny w w państwie członkowskim UE trafia do systemu europejskiego. Każdy zainteresowany może zapoznać się z opisem produktu i listą stwarzanych przez niego zagrożeń a także ... obejrzeć jego zdjęcie.
Odcinek nr 2: Tajemnicze znaki na czajniku
13.10.2011
Konsument ma prawo żądać a sprzedawca ma obowiązek udzielić informacji dotyczących nabywanego towaru. Obowiązki informacyjne w zakresie bezpieczeństwa produktu ciążą również na producencie towaru.
Odcinek nr 1: Pożar
03.10.2011
To oczywiste, że konsument ma prawo oczekiwać, by na rynku, w obrocie, w sklepach znajdowały się wyłącznie produkty bezpieczne. Są jednak przykłady produków z natury stwarzających zagrożenie. Należą do nich zapalniczki.