logo Kupuj Bez Ryzyka

Pytania i odpowiedzi

Kontrola produktów
04.11.2011
W artykule nr 2 napisali Państwo, że produkty nie są badane przed wprowadzeniem na rynek, że dla ich bezpieczeństwa wystarczy, że producent zadeklaruje, że jego towar jest bezpieczny. Czy to oznacza, że nikt nie kontroluje tych produktów? Po co w takim razie jest UOKiK?
 
Wysokość szkody
03.11.2011
Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć, co w przypadku, gdy szkoda, jaką mi wyrządzi produkt nie przekroczy wartości 500euro, bo piszą Państwo na stronie, że wtedy odszkodowanie mi nie przysługuje. Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Do kogo wystąpić z roszczeniem, gdy nie wiemy, kto jest producentem produktu?
26.10.2011
Mam pytanie: a co w przypadku, gdy nie wiem, kto jest producentem towaru, który wyrządził mi szkodę? do kogo wtedy zgłosić się po odszkodowanie?
Pytanie o wniosek do Inspekcji Handlowej
20.10.2011
Witam, mam pytanie. Czy każdy z nas może wnieść do Inspekcji Handlowej wniosek o sprawdzenie, czy zakupiony towar jest bezpieczny? Czy Inspekcja w takim wypadku ma obowiązek przeprowadzić kontrolę?
Pytanie na temat usytuowania ostrzeżeń na zapalniczkach
19.10.2011
Witam, przeczytałam właśnie Wasz artykuł na temat zapalniczek i z ciekawości spojrzałam od razu na zakupioną właśnie dziś rano, przy kasie jednego z osiedlowych sklepów, zapalniczkę - jest to zwykła mała zapalniczką, rozpalana chyba iskrą elektryczną. Niestety nie znalazłam na niej żadnego z oznaczeń, które pokazują Państwo na swojej stronie... Czy to oznacza, że moja zapalniczka nie jest bezpieczna? Pozdrawiam
 
Zapraszamy do zadawania pytań!
28.09.2011
W zakładce Pytania i odpowiedzi dostępny jest formularz , poprzez który możecie Państwo zadawać nam pytania, związane z tematyką bezpieczeństwa produktów,  poruszaną w poszczególnych odcinkach przygód babci Stasi.
 

Zapraszamy!